0

Aborcja w Polsce jest tematem tabu. Wszystko przez to, że muszą istnieć bardzo poważne przesłanki do tego, aby została ona legalnie przeprowadzona w przeznaczonych do tego klinikach medycznych. Jeżeli nie ma do tego przesłanek (np. zagrożenie życia ciężarnej), aborcja nie zostanie przeprowadzona przez lekarza.

Nie oznacza to jednak, że kobieta nie ma szans na aborcję w ogóle. Polki mają prawo do wykonania aborcji farmakologicznej w warunkach domowych.  Kobieta ma pełne prawo do tego, aby zażyć tabletki, jakie przyczyniają się do usunięcia płodu z organizmu.

Legalna aborcja jest możliwa. Kobiety muszą jedynie samodzielnie zamówić leki. W Polsce zakup Mifepristone  i Mizoprostolu (stosowany w celu leczenia chorób wrzodowych) jest niedozwolone, jeżeli nie ma się na to odpowiedniej recepty. Można jednak takie tabletki zamówić przez internet z innego kraju. Zakup takich leków w świecie wirtualnym nie sprawia problemu i nie ma to nic wspólnego z łamaniem prawa.

Bez obaw, złożenie i opłacenie takiego zamówienia, nie będzie w sprzeczności z przepisami celnymi. Poza tym, paczka nie zawiera oznaczeń, jaką zawiera w sobie zawartość. Wygląda ona tak jak wiele innych przesyłek, jakie często pojawiają się w Polsce, więc nikt nawet nie będzie świadom tego, co znajduje się w środku.

Ważne jest jednak to, aby zamówić  tabletki tylko i wyłącznie na własny, domowy użytek. Kolejną ważną rzeczą, jest korzystanie ze stron polecanych i zaufanych. Nie brakuje bowiem takich osób, które bazują na łatwowierności ciężarnych, przesyłając w pudełku witaminy, a nie tabletki, jakie mają spowodować usunięcie zarodka z kobiecego organizmu.

Jest to ważne, ponieważ liczy się również to, aby tabletki poronne (ich nazwy zostały wymienione powyżej) przyjąć do określonego tygodnia ciąży. Daję to absolutną pewność ich skuteczności.