0

Aborcja farmakologiczna to świadomy wybór każdej kobiety, która ma prawo do tego, aby decydować o tym, co dzieje się z jej ciałem. W szczególności, jeżeli mowa jest o narodzinach dziecka.

Aborcja powinna być świadomym wyborem każdej kobiety. Warto jednak wiedzieć, że po przeprowadzeniu tego zabiegu należy zachowywać się w określony sposób. Kiedy można zacząć współżyć po zabiegu aborcji farmakologicznej? Z takimi aktywnościami należy odczekać minimum trzy tygodnie, aby mieć pewność co do tego, że szyjka macicy zdąży przejść odpowiedni okres “rekonwalescencji”. Warto wspomnieć także o tym, że w przypadku odbycia stosunku, należy używać prezerwatywy. Dzięki niej będzie można zapobiec infekcji, a na dodatek będzie można zapobiec ponownemu zajściu w ciąże. Tak, pomimo tego, że pierwszy okres pojawi się po ok. miesiącu lub nawet więcej po aborcji, to owulacja powraca niemal natychmiast. Istnieje więc bardzo duże ryzyko tego, że kobieta może ponownie zajść w ciążę.

Aborcja (oprócz fizycznych konsekwencji) może doprowadzić także do załamania psychicznego. Nie ma więc co na siłę naciskać na zbliżenia seksualne, jeżeli ktoś nie będzie odczuwał z tego powodu żadnej satysfakcji. Po tym okresie kobieta powinna już dojść w pełni do siebie.