Aborcja farmakologiczna jest tak naprawdę jedynym wyjściem dla wielu kobiet, jeżeli te nie chcą być w ciąży. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje lista przeciwwskazań, które są w stanie wykluczyć część osób z ich zażycia. Kto tak naprawdę zalicza się do tego grona?

Przeciwwskazania do przyjęcia tabletek poronnych

Pomimo tego, że dostępność tych leków online jest tak duża, należy pamiętać o tym, że nie można ich zażywać jeżeli:

  • ma się do czynienia z ciążą pozamaciczną,
  • w przypadku, jeżeli kobieta ma problem z krzepliwością krwi,
  • ciążą nie została w żaden sposób potwierdzona,
  • jeżeli ostatnia miesiączka zaczęła się ponad 10 tygodni temu,
  • w przypadku uczulenia na  Mifepristone,   Misoprostol lub prostaglandynę,
  • ma się do czynienia z przewlekłą niedomogą nadnerczy, chorobami krwotocznymi, innymi chorobami krwi, dziedziczną porfirią.

Kiedy nie można zażywać tabletek poronnych?

Wśród innych przeciwwskazań można także wymienić spiralę. Zanim zostaną przyjęte tabletki, musi ona zostać usunięta. Kobieta nie powinna również przyjmować leków, jeżeli nie ma ona możliwości udania się do punktu pomocy medycznej w ciągu godziny.

Tabletek poronnych nie można również zażywać pod przymusem. Niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy kobieta zostaje zmuszona do przerwania ciąży. Takie zachowanie może być zagrożone ograniczeniem wolności, jeżeli kobieta złoży odpowiednie doniesienie.

Tabletek poronnych nie powinno zażywać się również wtedy, jeżeli kobieta ma jakieś wątpliwości, co do utrzymania ciąży. Warto całą sytuację przemyśleć nieco dłużej.

Na samym końcu należy dodać, że tabletek poronnych nie powinno zażywać się wtedy, jeżeli kobieta nie ma przy sobie osoby bliskiej. Może być to osoba, jakiej można w pełni zaufać i nie będzie osądzać kobiety o to, że chce dokonać aborcji farmakologicznej. Osoba taka może być pomocna w wypadku zaistnienia niespodziewanych komplikacji (chociaż z nimi ma się bardzo rzadko do czynienia).