0

Tak. Tym bardziej że w szpitalach, jeżeli lekarz wyrazi zgodę, aborcja odbyć się może także przy pomocy takich właśnie tabletek. Uwaga! Medycy stosują jedną z dwóch metod. Druga to chirurgiczny zabieg usunięcia ciąży. Skoro więc w szpitalach taka metoda jest stosowana (tabletki poronne), to i kobiety mogą skorzystać z niej w warunkach domowych.

Ważne jest jednak to, aby tabletki zamówić w pewnym, bezpiecznym miejscu. Jak już to było wspomniane, można czasem się “naciąć” płacąc nie za zestaw do usunięcia ciąży, ale za witaminy, których skuteczność jest zerowa. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy pod pozerem sprzedaży pełnego zestawu poronnego wysyłają podwójną dawkę mizoprostolu a zamiast mifepristonu (ta jedna najważniejsza tabletka) wysyłają nieoznaczoną witaminę. Skuteczność takiego zabiegu jest wyjątkowo niska a ryzyko powikłań, w tym ciężkiego krwotoku, bardzo wysokie. Przykładem takiego serwisu jest strona Wolna-Aborcja.

Za bezpieczeństwem mifepristonu i misoprostolu (połączenie obu leków w odpowiedniej dawce) przemawia to, że tego rodzaju tabletki znane są nie od dzisiaj, jeżeli chodzi o medycynę. Jak było wyżej wspomniane, stosowane są one do leczenia innych schorzeń. Wywołanie aborcji to tak naprawdę ich skutek uboczny. Nie ma się więc co dziwić temu, że dostępne są one tylko na receptę. Otrzymanie tego blankietu nie jest zatem takie łatwe. Można jednak odpowiedni zestaw leków sprowadzić z innego kraju – i to w bardzo szybkim czasie. W tym pomoże Ci nasz serwis.